UFC’nin Şımarık Çocuğu Conor McGregor

0
325
mcgregor crazy ile ilgili görsel sonucu

Mc Gregor Kimdir? 

14 Temmuz 1988 tarihinde İrlanda/Dublin de dünyaya geldi . Erin ve Aoife adında iki kız kardeşi vardır. Eşinin ismi Dee devlindir ve Conor Jack McGregor isminde bir çocuğa sahiptirler.

conor mcgregor conor jack mcgregor jr. ile ilgili görsel sonucu

 UFC nin reklam yüzü olup bizlere kafes dövüşünü tanıtan adamın başarılarına göz atalım.
21 galibiyet ( 18 nakavt-2 hakem kararı ile-1 pes ettirerek)/4 yenilgi                McGregor iki farklı siklette ( hafif siklet ve tüy siklet ) şampiyon olmuş ilk UFC dövüşçüsüdür.

Ä°lgili resim

Ard arda galibiyetler alıp seyiriciyi coşturan McGregor 2015 yılında 8 yıldır yenilmeyen ünlü isim Jose Aldo ile  tüy siklet şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazanmıştı ama işler yolunda gitmedi ve Jose Aldo sakatlandı, Aldo yerine Chad Mendes ile geçici şampiyonluk için dövüşmesine karar kılındı. İşte o efsane maç.

11 Haziran 2017

Chad Mendesi yenip geçici tüy siklet şampiyonu olan McGregorun gerçek bir şampiyon olmak için önünde tek bir engel kalmıştı kemerin asıl sahibi Jose Aldoyu yenmek fakat bu okadar kolay olmayacaktı çünkü Jose Aldo tamı tamına 8 yıldır yenilmiyordu dillere destan olan o maçı gelin izleyelim.

12 Aralık 2017

McGregor yıllarca yenilmeyen ve tüy sikletin efsanesi olan Jose Aldoyu  13 saniyede yenip UFC tarihinin en erken knockout unu gerçekleştirmişti.Daha sonrasında ise McGregor daha önce hiç yapılmayan  şeyi yapmak istemişti 2 ayrı siklette 2 kemer, bunu UFC de kimse başaramamıştı ve kilo alıp tüy sikletten,hafif siklete geçiş yaptı. Bu siklette rakibi Nate Diaz ile yaptığı 2 maç ( 1 galibiyet 1 yenilgi ) sonrasında hafif sikletin efsanelerinden olan Eddie Alvarez ile şampiyonluk maçına hak kazanmıştı ve o hafif siklet şampiyonluk maçında kafesi Eddie Alvarez e dar ederek UFC tarihine adını altın harflerle yazdırdı,İşte o efsane maç

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı giriniz