Instagram uzerinden para kazanıp 1milyon takipçiye ulaşmak

2
895

   Merhaba arkadaşlar ben Mert Güler. Lise birinci sınıftan(2014) beri 4 yıllık sosyal medyada sayfa yönetimi tecrübem var. 2 yıl bilgi sayfası son 2 yıldır da mizah sayfası için içerik üretiyorum.

   İlk başladığımda facebook üzerinde bulunan Bunları Biliyor Musunuz safyasında içerik başlıkları için uygun fotoğraflar ayarlarken daha sonrasında kendi araştırmalarımı paylaşmaya başladım. İlk editör olarak başladığımda 15bin takipcisi bulunan hesabımız ve 8 kişilik kadromuzla 1 yıl gibi bir sürede bu sayı 300bini geçmişti. Başlarda olduğumuz yerde sayıyorken nasıl bu kadar yükselebildik ?

   Nasıl takipçi kasabilirim ?

   Paylaştığınız içeriklerin dikkat çekici olması kitleleri kendinize çekebilmeniz için en önemli unsurdur. Bunun yanında sayfanızın daha da geniş kitleye hitap etmesini sağlamalısınız. Bu da tartışma ortamı yaratabilecek paylaşımlar veya kullanıcıların başka arkadaşlarına göndermek isteyecekleri tarzda içerikler olmasından geçer. 

     Takipçilere kendilerini özel hissetmelerini sağlayın

   Takipçilerinizi de içeriklere ekleyin veya bazı özel olaylarda takipçilerinizin de bulunduğu içerikler oluşturun böylece takipçilerin daha da kalıcı olmalarını sağlamış olacaksınız. Kemik kitleniz daha da sağlamlaşmış olacaksınız

  Başlangıçta nasıl büyürüm ?

   Başlangıçta 5bin takipçiyle mi başlamak istiyorsunuz ? Yüksek takipçili olunca tabi ki daha da motive olarak paylaşımlar yapacaksınız. En basit taktik fake bir kız profili oluşturmak ama sadece profil resminde kız olucak başka şahısların fotoğraflarını izinsiz kullanmaya teşvik değil tabi ki bu.. Gizli bir hesap oluşturacaksınız. Normal kendi tarzınızda paylaşımlarınıza devam ediceksiniz. Bunu yaparken bir yandan da insanlara takip isteği göndereceksiniz. <3 

   Panel kullanımı ile günde bin takipçi

   Bu en zahmetsiz ve en kolay taktiktir. İnternet tarayıcıları üzerinden veya mobil uygulama marketlerinden kolaylıkla erişebileceğiniz. Ana sayfanızdaki içerikleri otomatik beğenen ve sizin belirleyeceğiniz kullanıcıların takipçilerine otomatik takip isteği gönderecek uygulamalar mevcut. Bunlara ufak bir ücret (aylık 7TL) veya bunu ödemek istemiyorsanız root ile bu duvarı kırmaya yarayan uygulamalar mevcut (Lucky Patcher)..

  İkinci aşama içerik paylaşımı..

     Kendi ilgi çekici içerik fikrinizi bulduktan sonra daha da önemli olanı bu kategoride içerik üretmek olacaktır.  Sayfanızı açık işletme hesabına geçtikten sonra 7 gün içinde istatistikler kısmı gelecektir. Oradan kitlenizin en aktif olduğu saatleri ve en çok beğeni saatlerini belirleyin daha sonrasında o saatler arasında paylaşımlar yapabilmeye dikkat edin. 

  İşletme hesabına geçme ve mavi tik alma

   İşletme hesabı için öncesinde facebook hesabınızın olması zorunluluğu varken artık daha da kolay oldu bu şart kaldırıldı. Ayarlar kısmından işletme hesabına geç dedikten sonra hangi kategoride bir hesap açtıysanız o kategoriyi seçtikten sonra bazı iletişim seçeneklerini ayarladıktan sonra rahatlıkla işletme hesabına geçiş yapabiliyorsunuz.

    Doğrulama almak için öncesinde instagram.com üzerinden sayfalar dolusu formlar doldururken şimdi ayarlar kısmında hesabı doğrula seçeneği ile çok kolay bir şekilde hesabınızı doğrulama talebinde bulunuyorsunuz. Çalışanlar hesabınızı ve sizin geçmişinizi inceliyor uygun görüldüğü taktirde hesabınızı onaylıyorlar. 

 

 Para kazanmak..

  Düzenli reklam anlaşmaları sizin sayfanızın hitine, düzenli paylaşım yapmanıza ve reklam veren şirkete göre değişir. Düzenli reklam elde etmek uzun bir süreç sonrasında olacak bir şeydir fakat size sürekli iş teklifleri gelecektir. Reklamlardan kullanıcılar memnun kaldıkça arkadaş çevreleri de sizi tercih etmeye başlayacak.

  Tabi reklam anlaşmaları için de pek çok uygulama mevcut hiçbir sorumluluk kabul etmeden güvenilirliğni bilmeden bir arkadaşımın söylediği üzere ”Influencer” uygulaması buna örnek olarak gösterilebilir. Bu uygulamada 10-2.000 Tl arası reklamlar mevcut sayfanızı ve sizi zorlamayacak şekilde ufak reklam teklifleri bulunmakta.

Kaç takipçim olursa ne kadar kazanırım.

   Net bir şey belli değil tabi ki etrafımdaki örneklerden bahsedicem. Bu sayfalar tamamen organik takipçiden oluşan asla hile yapılmamış bot basılmamış ve düzenli paylaşımda bulunan hesaplar için geçerlidir. 

•Öncelikler 30bin takipçi olmadan para kazanmak nadirdir fakat imkansız değildir.   

•100bin takipçili bir sayfa aylık 400-1.000 kazanabiliyor.

•300bin takipçili bir sayfa aylık 2.000-4.000 kazanabiliyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı giriniz