Bilinçli İnternet Kullanımı ve Makale Yazarlığı

0
135

2000’li yıllara kadar işci alımları için mülakatlara gitmek zorunluydu. Daha sonraki yıllarda Telefon yaygınlaştı ve artık mülakatlar Telefondan yapılmaya başlandı. Böylece şirketler kendilerinin yenilikçi ve teknolojiye ayak uyduran bir yapıda olduklarını gösterdiler. İnternetin ve bilgisayarların yaygınlaşmasıyla bazı görüntülü sohbet imkanı sağlayabilen platformalar üzerinden görüntülü mülakatlar yapılmaya başlandı. İnterneti günlük hayatımızda etkili şekilde kullanmamız ise geleceğimize şekil verdi..

 

Şuanda internete adımızı soyadımızı yazınca instagram  facebook twitter profillerimize kolaylıkla ulaşılabiliyor. Yani bu da demek oluyor ki iş başvurularında sadece adımızı bilmeleriyle 5 sene önce nerde yemek yediğimizi, en sevdiğimiz arkadaşımızı, arkadaşlarımızın nasıl insanlar olduklarını, siyasi görüşlerimizi, özel hayatlarımızı ve dahilinde bir çok şeyi öğrenebilir oldular. 6 sene önceki bir yazımız kariyer hayatımızı başlamadan bitirebilir hale geldi..

 

  Bilinçli İnternet Kullanımı Nasıl Olur ?

Peki internet ortamı bu hale gelmişken bunu iyi bir şekilde değerlendirebilmek varken neden pişman olacağımız şekilde kullanalım ki…

İş verenler; başarılı, çalışkan, araştırmayı seven, özgün, yaratıcı zekaya sahip inanları severler. Şirketlerinde böyle insanların olmasına özen gösterirler. İş verenin dışında kendi şirketinizi kurup kendi işinizde ilerlemek için de bu özellikleri taşımanız çok önemlidir. Nitelikli insanlar çalıştıkları yerlerde örnek alacakları insanlar görmek isterler. Bu yönde kendimizi geliştirmek uzun zaman alabilir ama etkisi daha da uzun zaman üzerimizde kalır. Sadece iş hayatında değil bunun yanında arkadaşlıklarımızda, sevgilimizle olan ilişkilerimizde, hatta pazardan meyve alırken bile bu özelliklerimizin etkileri bize olumlu dönüşler sağlayacaktır. Hayatta aklınıza gelebilecek her yerde..

 

Çok okumak, çok izlemek, çok araştırmak doğru şekilde kullanıldıktan sonra bize çok yeni bilgiler katar. Peki öğrendiklerimizi başkalarıyla paylaşıyor muyuz ? Öğrendiklerimizi öğretiyor muyuz ?

 

   Bildiklerimi internet üzerinden insanlara nasıl aktarabilirim ?

  • İnternet üzerinden makale yazmak
  • Sosyal medya hesaplarımı faydalı bir şekilde kullanmak
  • Bilgilerimi ve yeteneklerimi paylaşabileceğim sosyal medya hesabı kurmak
  • Youtube üzerinden videolar çekmek

Sitenizde Nasıl Makale Yazarı Olurum?

Bütün sitelerde olduğu gibi önce email üzerinden kendi özelliklerinizi ilgi alanlarınızdan ve biraz da kendinizden bahsettiğiniz bir yazıyı kuvayiilmiye@gmail.com üzerinden bize yolluyorsunuz. Ama daha öncesinden kuvayiilmiye.com  üzerinden aynı mail adresinizle siteye kayıtlı olmanız gerekiyor. Eğer yazınız beğenilirse sitede size panelde hesap verilecektir bu panelden yazı ekleyebilir hale geleceksiniz. Öncesinde makale nasıl yazılır diye internet üzerinden ufak araştırmalar yapabilir. Daha önce paylaşılmış makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Panele Giriş Yapma:

Site üzerinden hesabınıza e posta ve şifrenizi girerek giriş yaptıktan sonra kuvayiilmiye.com/wp-admin sitesine giriyorsunuz. Eğer hesabınıza site üzerinden giriş yapmadıysanız panele de giremezsiniz.

Hayatta Başarılar Dilerim…

Mert GÜLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı giriniz