Hasan SÖYLEMEZ

0
114

 

Hasan SÖYLEMEZ

Ayşe Arman’ın deyişine göre deliliğin vücut bulmuş hali. Benim düşüncemi soracak olursanız, idolüm olur kendisi. Gazeteci ve fotoğrafçı olan Hasan hayatında ki bu rutin düzenden bıkıp gezip görme isteğini dile getirmeye başlıyor ve sonucu bisiklette buluyor. Aklında beliren düşünceler ise mükemmel…

Bisiklet ile Türkiyemizin sınır illerini gezmeye karar veriyor. Tüm hazırlıklarını yapıyor ve son iş olarak banka kartlarını kırıp kalan parasını ise çocuklara hediyeler alarak harcıyor. İşini, ailesini, sevdiklerini geride bırakıp 5 parasız yollara düşüyor Hasan. Yolculuğu 8 ay ve 10.000 km’lik bir süreç sonucunda sona eriyor. Ve bu yolculukta edindiği tecrübeleri, çektiği fotoğrafları ve oralara dair ne varsa ”Hayata Yolculuk” adlı kitabında paylaşıyor okurları ile. Şuan da Hayykitap Yayın evi adı altında bir çok kitapçıda bulunuyor kitapları. Onun hedefi ise daha fazla kitleye ulaşıp herkesin hayallerinin peşinden gitmesini sağlamak.

Ama tabiki de bu yolculuk Hasan’a yetmiyor. İşini de özleyen Hasan ikisini bir arada yapabileceği bir yöntem buluyor. ”Journey To Dreams” isimli belgesel için bisikletini ve ekipmanlarını alıp 54 ülke ve 60.000 km sürecek olan Afrika yolculuğuna başlıyor. Şuan da ise Gana’yı geçmiş bulunmakta ve yolculuğunun üçte birisi bitmiş bulunuyor. Geri kalan yolunda ona başarılar dilerim.

Yazdığı kitabı okumanızı, çektiği belgeselleri ise izlemenizi şiddetle öneriyorum:)

Saygılarımla Halil GEDİK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı giriniz